O nás

V roce 2010 a dalších letech jsme se setkávali pravidelně na okruhu v Brně a Vysokém Mýtě. Stáli jsme společně před myšlenkou, že chceme posunout naše snažení a společné úsilí o další pomyslný stupeň. Hlavní myšlenkou našeho snažení je, že nic netrvá věčně, kdo na sobě nepracuje zakrní. Proto vznikl PENRITE CLASSIC CUP. Celé to vzniklo, když pár lidí zjistilo, že sice mají stará sportovní auta, ale nemají je kde pořádně prohnat. V České republice sice existovaly rallye historiků a závody historiků do vrchu, ale chyběla možnost vzít své klasické auto na závodní okruh. To byla prekérní situace zvláště pro ty, kteří se zhlédli v čistě okruhových strojích, nepoužitelných pro běžný silniční provoz. Jedním z nich byl Karel Kostroň společně s kamarády z Fordever Clubu Brno. Ale co se závoďákem, když nemůžete závodit?

Podobný problém měli i nadšenci z klubu ACC Brno v čele s bývalým závodníkem Vladimírem Joklem, a tak se v roce 2010 zrodil seriál Classic Racing Cars Meeting. Okruhoví nadšenci se starými auty se dvakrát ročně sešli na Brněnském okruhu, jednou na okruhu ve Vysokém Mýtě, a dostali příležitost změřit síly v měřených kolech. Nikdy nešlo o opravdové závodění – spíše o setkání lidí se starými auty, od "čistokrevných" závodních strojů až po klasické sportovní veterány. Celá akce ale bylo spíše takové přátelské setkání klubů a jejich členů než velký oficiální podnik. Akce téměř neměla oficiální propagaci, začala být cítit i potřeba silnějších sponzorů. Bylo na čase udělat další krok. Celá akce, která se přejmenovala na Penrite Classic Cup, nabrala na rozsahu a změní se i její podmínky, v tomto roce v menším měřítku, v letech příštích velmi razantně.

Přestože je akce primárně stavěna na míru historickým sportovním a závodním vozům, nepůjde o žádnou elitářskou akci. Nemusíte být nutně majitelem historické 911 Carrery RS nebo dokonce Ferrari, abyste se mohli zúčastnit. Přípustné budou všechny sportovní vozy, které svojí konstrukcí spadají do období před rokem 1990 a které odpovídají dobové koncepci.

Podzim 2019 - letos jsme úspěšně uzavřeli desátou sezónu. Poslední dva roky podnik, přejmenovaný na CLASSIC CUP, dostal finální strukturu akcí, kdy se pro naše jezdce snažíme zajistit vždy dva termíny v Brně, jeden ve Vysokém Mýtě a jeden v Mostě. Plus testování pod taktovkou kolegů z ACC Brno, například na letišti v obci Kámen, nebo u Vyškova. Nabízí se ohlédnutí za uplynulými deseti lety. Nejdůležitější je jistě fakt, že se parta lidí stále schází a organizuje akce ve volném čase, což je komodita v dnešní době snad nejcennější. Kromě zdraví samozřejmě. Vstupní podmínky pro organizaci se s postupem času zhoršují - ceny za pronájmy tratí rostou a termínů je málo, průměrný počet jezdců na podnik je stejný, ne-li nižší, i když v průběhu let se na naší akci ukázala řada zajímavých aut a lidí. Jen někteří z nás však vytrvají v úsilí udržet svůj historický stroj v takové kondici, aby zajížděl konkurenceschopné časy na velkém okruhu a zúčastňují se pravidelně. A ani žádný mecenáš se zatím nenašel, proto jsme rádi za každou podporu od našich stávajících podporovatelů. Držte nám palce, přátelé, největší odměnou jsou pro nás děkovná slova po akci z úst kamarádů, kteří by si jinde nezajezdili. To nás drží pohromadě a pokud to jen trošku půjde a nůžky současné reality s možnostmi a zájmy místních amatérských závodníků historiků se nerozevřou příliš, tak se příští rok těšíme opět nashledanou na okruhu!

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes

Kontaktujte nás

Pořadatel

Kontakt

Fotogalerie z let 2010 až 2015, kdy se podnik jmenoval Classic Racing Car Meeting,
najdete na stránkách tehdejšího spolupořadatele www.fordever.cz, sekce Classic Racing Car Meeting.

Odkaz na stránku