O nás

V roce 2010 a dalších letech jsme se setkávali pravidelně na okruhu v Brně a Vysokém Mýtě. Stáli jsme společně před myšlenkou, že chceme posunout naše snažení a společné úsilí o další pomyslný stupeň. Hlavní myšlenkou našeho snažení je, že nic netrvá věčně, kdo na sobě nepracuje zakrní. Proto vznikl PENRITE CLASSIC CUP. Celé to vzniklo, když pár lidí zjistilo, že sice mají stará sportovní auta, ale nemají je kde pořádně prohnat. V České republice sice existovaly rallye historiků a závody historiků do vrchu, ale chyběla možnost vzít své klasické auto na závodní okruh. To byla prekérní situace zvláště pro ty, kteří se zhlédli v čistě okruhových strojích, nepoužitelných pro běžný silniční provoz. Jedním z nich byl Karel Kostroň společně s kamarády z Fordever Clubu Brno. Ale co se závoďákem, když nemůžete závodit?

Podobný problém měli i nadšenci z klubu ACC Brno v čele s bývalým závodníkem Vladislavem Joklem, a tak se v roce 2010 zrodil seriál Classic Racing Cars Meeting. Okruhoví nadšenci se starými auty se dvakrát ročně sešli na Brněnském okruhu, jednou na okruhu ve Vysokém Mýtě, a dostali příležitost změřit síly v měřených kolech. Nikdy nešlo o opravdové závodění – spíše o setkání lidí se starými auty, od "čistokrevných" závodních strojů až po obyčejné sportovní veterány. Celá akce ale bylo spíše takové přátelské setkání klubů a jejich členů než velký oficiální podnik. Akce téměř neměla oficiální propagaci, začala být cítit i potřeba silnějších sponzorů. Bylo na čase udělat další krok. Celá akce, která se přejmenovala na Penrite Classic Cup, nabrala na rozsahu a změní se i její podmínky, v tomto roce v menším měřítku, v letech příštích velmi razantně.

Přestože je akce primárně stavěna na míru historickým sportovním a závodním vozům, nepůjde o žádnou elitářskou akci. Nemusíte být nutně majitelem historické 911 Carrery RS nebo dokonce Ferrari, abyste se mohli zúčastnit. Přípustné budou všechny sportovní vozy, které svojí konstrukcí spadají do období před rokem 1990 a které odpovídají dobové koncepci.

BIGTheme.net • Free Website Templates - Downlaod Full Themes

Contact Us

Organizer

Contact

Historicky první akce PENRITE Classic Cupu!

Akce se bude konat dne 11.-12.4.2015 na Automotodromu Brno.

Více informací